Bezpieczna pożyczka

Data publikacji: 15.06.2017

Bezpieczna pożyczka

Konkurencja i motywacja zarobić jak najwięcej znajdzie swoje miejsce w jakiejkolwiek sferze i w świecie finansów, gdzie chodzi właśnie o pieniądze, są dane dwa zjawiska jak najbardziej spotykane. Potencjonalny kredytobiorca staje się dosłownie zwierzyną łowną i w roli łowcy mamy firmy pożyczkowe, których najlepszymi broniami to „niepotrzebne ubezpieczenie pożyczki” oraz „prowizja” i cała masa dalszych.

Oprocentowanie to nie prowizja

Czy dobrnęła do ciebie reklama o ofercie niesamowicie atrakcyjnej pożyczki? Zerowe oprocentowanie? Niemal z pewnością można powiedzieć, że chodzi o marketingowe oszustwo. Każda instytucja bankowa oraz pozabankowa nigdy nikomu i nic nie pożyczy za darmo. Przecież na podstawie udzielania pożyczek zarabiają. W jakiej formie? Wcześniej przede wszystkim w formie oprocentowania, dziś chodzi przeważnie o prowizje, o których często pisze się malutkim pismem w umowie, żeby idealnie klient przeoczył tą ważną informację i z powodu braku doświadczeń, dotyczących produktów finansowych, nawet nie zapytał o wysokość prowizji. Bank czy którakolwiek instytucja pozabankowa lub firma pożyczkowa pożyczy ci pewną kwotę, którą oczywiście wracasz w trakcie regularnych rat, jednak te są powiększone o oprocentowanie i o prowizję. Domagaj się więc szczególnie o podanie dokładnej wysokości danych kosztów dodatkowych.

Poproś znajomego

Jedną z najlepszych opcji jest bardziej doświadczony znajomy, który ma już pewne doświadczenia z zaciąganiem pożyczki, interesuje się światem finansów lub sam pracuje w danej dziedzinie i dobrze zna się na danym temacie. W odróżnieniu od pracownika firmy pożyczkowej, twój przyjaciel na pewno nie będzie ci kłamał w oczy, chętnie odpowie ci na wszelkie pytania, poinformuje cię o najwiarygodniejszych providerach na rynku, z pomiędzy których wcześniej może sam wybierał i nawet pójdzie z tobą wprost do wybranego przez ciebie kredytodawcy, żeby przypomnieć ci, na miejscu podczas konsultacji, o ważnych pytaniach. O ile jest ktoś taki w twoim otoczeniu, nie wstydź się i poproś swojego kolegę o pomoc.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Milczenie złotem mowa srebrem

W przypadku pożyczek lepiej użyjmy dany frazeologizm niepoprawnie, a więc milczenie srebrem mowa złotem. W nieprzyjemnych tarapatach często ockniemy się z powodu braku zadawania pytań. Nawet gdy uważasz, że o produkcie finansowym, którym jesteś zainteresowany, dowiedziałeś się kompletnie wszystko, lepiej dwa razy zastanów się i pomyśl, czy przypadkowo czegoś nie przeoczyłeś. Na późniejsze pytania może być już za późno. Kredytodawca powinien cię poinformować o wszystkim. O ile twierdzi, że nie jest zdolny odpowiedzieć na podstawowe pytania, bądź pewien, że dana niewiedza to tylko sztuczka, na podstawie której chce uniknąć tego, żebyś wykrył dobrze schowane oszustwo.