Czy można przedłużyć pożyczkę?

Data publikacji: 10.08.2017

Czy można przedłużyć pożyczkę?

Zaciągając pożyczkę powinniśmy sumiennie wybrać taki termin, w trakcie którego w stu procentach jesteśmy zdolni spłacić pożyczoną kwotę. Niepunktualność może mieć bowiem bardzo niemiłe konsekwencje w postaci kosztów dodatkowych lub nawet postępowania egzekucyjnego.

Banki oraz instytucje pozabankowe kompletnie nie interesuje, że zapomnieliśmy o przelewie regularnej raty albo akurat w tej chwili jakoś nie wyszło nam z finansami. Musimy dotrzymywać reguły ustalone w umowie o pożyczce, o których zostaliśmy poinformowani i potwierdziliśmy ich zrozumienie na podstawie własnoręcznego podpisu.

Znajdź prosty system

O ile z góry wiesz, że będziesz mieć problem z punktualnym spłacaniem udzielonej pożyczki, znajdź sposób, który zawsze przypomni ci, że powinieneś zapłacić następną ratę. Można skorzystać ze zwykłego notatnika lub różnorodnych aplikacji w twojej komórce. Otrzymujesz regularne wynagrodzenie? W tym przypadku zrób przelew zaraz w tym samym dniu. Nie czekaj na wysokość reszty, która pojawi się na twoim rachunku pod koniec miesiąca, ponieważ to doskonała i szybka droga do podskakiwania wysokiego oprocentowania za niezapłacone zobowiązanie.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Nie zamykaj oczu przed problemami

O ile jest za późno, nie udało ci się zapobiec nieprzyjemnym tarapatom i masz już długi, na pewno nie powinieneś chować wezwania z banku do szuflady i udawać, że ich nie ma. Takie postępowanie tylko powiększa tego typu kłopoty. Zadzwoń albo napisz do providera, od którego wziąłeś pożyczkę, przyznaj się do tymczasowego braku finansów i wspólnie na pewno znajdziecie rozwiązanie, które będzie sprzyjać obydwu stronom umowy. Uciekanie przed problemami nigdy nic nie rozwiąże. Można nawet stracić dom, wyposażenie mieszkania lub pozostałe nieruchomości. Dana instytucja ma wtedy prawo do odebrania twojego majątku, żeby wykompensować stratę, którą spowodowałeś.

Zerknij w ranking

Na razie tylko zastanawiasz się nad zaciągnięciem pożyczki i dopiero wybierasz konkretnego providera? Skorzystaj z rankingu pożyczek, w przypadku których można ewentualnie przedłużyć termin spłaty. Takich instytucji nie jest wiele, jednak parę ich istnieje. Starają się zaoferować coś specjalnego, czego konkurencja nie potrafi załatwić. Spróbuj więc usiąść przez chwilę przy komputerze i na pewno znajdziesz tego typu produkt finansowy. Jednak co najważniejsze, zawsze pamiętaj o zdrowym rozsądku – nie pożyczaj za wysoką kwotę, nie wybieraj za krótki okres spłaty i jeżeli jest przynajmniej jakaś szansa, lepiej oszczędzaj i do providerów zwracaj się tylko w ostanim momencie, gdy niestety nie ma już innego wyjścia.