Czy student może pożyczyć?

Data publikacji: 20.07.2017

Czy student może pożyczyć?

Życie studenckie – dla niektórych to najładniejsze wspomnienia. Oczywiście, trzeba się uczyć do egzaminów, zazwyczaj codziennie chodzić na zajęcia i wykłady, ponieważ absencja jest oceniana bardzo surowo, jednak okres ten przeplatany jest też mnóstwem imprez i możliwością zapoznania się z ogromną masą nowych twarzy.

Jednak imprezowanie niestety coś kosztuje i nie każdy student ma atrakcyjne kieszonkowe od rodziców lub taki rozkład lekcji, żeby móc chodzić do pracy i w ten sposób zarobić coś niecoś na swoje mniejsze lub większe wydatki. Co więc zrobić, kiedy ma się 20 lat, zanim skończą się studia to może upłynąć jeszcze parę lat i akurat potrzebuje się jakieś finanse?

Pożyczka dla studenta

Na rynku finansowym nie jest za dużo możliwości dla studentów, jednak znajdzie się parę instytucji pozabankowych, od których można pożyczyć. Mała oferta danego rodzaju produktów finansowych spowodowana jest brakiem danych czy rzeczywistości, które powinny dotyczyć potencjonalnego pożyczkobiorcy. Każdy provider jest naturalnie zainteresowany naszymi zarobkami, ich wysokością, naszą historią kredytową oraz zdolnością spłacania zaciągniętego kredytu lub pożyczki. Jednak w przypadku studentów, nie można się czymś takim pochwalić.

Co student powinien posiadać

Jak zostało już powyżej wspomniane, student niestety nie jest zdolny zdobyć pewnych danych, które providerzy wymagają. Dane instytucje pozabankowe są jednak tego świadome i w przypadku pożyczek studenckich wymagają posiadanie dowodu osobistego, numeru własnego konta bankowego, numeru własnego telefonu komórkowego oraz adresu e-mail. Mogą również zapytać o wszystkie przychody studenta, czyli kieszonkowe, zarobki z prac studenckich, stypendium itp. Po prostu wszystkie finanse, które student otrzymuje i z których będzie musiał spłacić pożyczkę z powrotem.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Szybkość przelewu

Ludzie nie lubią czekać, im młodsza generacja, tym mniej potrafi czekać. Kiedy więc pożyczka będzie na koncie? O ile student już w stu procentach zdecydował się na zaciągnięcie pożyczki, może wybrać formę online, czyli przez interent. Cały proces wnioskowania od wejścia na stronę, przez uzupełnienie potrzebnych danych po sam przelew wybranej sumy na konto studenta może trwać tylko kikanaście minut.

Najczęściej popełniany błąd

Nawet student jako pożyczkobiorca często dopuszcza się jednego typowego błędu, który dotyczy wysokości zaciągniętej pożyczki. Kiedy ma się wielkie oczy, nie myśli się o ryzyku za poźnego spłacenia pożyczki, bardzo szybko i w łatwy sposób można popaść w spiralę zadłużenia lub przynajmniej w niemiłe upominki o niezapłaceniu. Warto więc rozsądnie ustalić kwotę, z którą damy rady. Pożyczamy, punktualnie spłacimy i wszystko jest w porządku. Nawet można skorzystać z oferty pierwszej pożyczki za darmo, czyli chodzi o brak za wysokiego oprocentowania lub prowizji, co dla studentów jest bardzo atrakcyjne.