Doradca finansowy

Data publikacji: 21.03.2018

Doradca finansowy

Czy przytrafiła ci się ciekawa rozmowa telefoniczna z nieznanym gościem? Najpierw dowiedziałeś się, że twój numer otrzymał od twojego znajomego. Później przychodzi kolej na zaproszenie na spotkanie. Właściwie nie masz żadnych informacji, o co chodzi. Jedyne, co wiesz, to konieczna potrzeba lub przymus osobistej rozmowy, żeby odkryć więcej. Zostajesz przekonany o tym, że to szansa, która kompletnie zmieni twoje życie i od razu notujesz termin oraz miejsce, gdzie można się umówić na szczegółach.

Wiele osób zgodzi się na tego rodzaju spotkanie, ponieważ to grzeczność. Nic nam się nie dzieje, nikt nas do niczego nie zmusza, więc dlaczego miałbym odmówić, prawda?

Zaufanie

Spotkanie, o którym była już rozmowa, może się odbyć gdziekolwiek. Nawet u ciebie w domu. Jednak jedna rzecz jest zawsze taka sama. Nieważne, czy doradcą jest mężczyzna lub kobieta, pewne cechy mają takie samie. Przyjeżdżają w luksusowym samochodzie, noszą markowe ciuchy najwyższej jakości i siadając przy stole przed tobą widocznie układają najnowszą wersję tego najdroższego smartphona, która akurat na polskim rynku jest do dyspozycji oraz kluczyki od samochodu. Oczywiście w ten sposób, żeby logo producenta ich automobilu było dobrze widoczne i od razu rozpoznawalne. W ten sposób budzą wrażenie, że dobrze im się powodzi w pracy. Uważamy, że na pewno dobrze wiedzą, co robią i z tego powodu fajnie byłoby nauczyć się, w jaki sposób postępować, żeby sukces w formie ruchomości lub nieruchomości pojawił się również w twoim życiu.

Temat pieniędzy

Po odegraniu swojej roli, za którą nawet słynna gwiazda w Hollywood nie wstydziłaby się, przychodzi temat finansów. Dowiadujesz się, że osoba siedząca przed tobą, pracuje jako doradca finasowy. Następnie przychodzi ogień pytań: „Czy jesteś zadowolony ze swoich dochodów? „Jesteś zdolny realizować wszystkie twoje marzenia?” „Jak tam dzieci, czy ich przyszłość potrafisz zagwarantować ze swojej płacy oraz oszczędności?” „Czy wiesz, jaka jest różnica pomiędzy przychodami aktywnymi i pasywnymi?” I tak dalej. Mnóstwo dalszych prywatnych pytań zawsze dotyczących mniej lub więcej twojej sytuacji finansowej, umiejętności gospodarowania budżetem domowym oraz wiedzy oszczędzania.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Do tej pory wszystko robiłeś źle

Teraz chwila na magiczny monolog doradcy. Czego się w swojej pracy nauczył, jak bardzo zmieniło się jego życie prywatne, na co wszystko może sobie pozwolić i ile potrafi miesięcznie zarobić, choćby leżał tylko w domu. Niektórym nawet szczęka opadnie ze zdziwienia. Od razu myślymy o naszym poprzednim nastawieniu i co wszystko musieliśmy w życiu robić niepoprawnie, że jeszcze nie posiadamy wszystkiego tego, co ten pan lub pani przed nami. Chociaż do tej pory myślałeś, że umiesz oszczędzać i nigdy nie wyrzucasz pieniędze zbytecznie, teraz okazuje się, że to wszystko źle. Tak nie można. Nawet w taki lub tamten sposób. Jedyna normalna i skuteczna droga do celu, który przedstawia swoboda finansowa, to taka, którą deklaruje doradca finansowy siedzący teraz przed tobą oraz firma, w której jest zatrudniony.

Ubezpieczenia, konta oszczędnościowe, giełda ...

Gdy zostałeś już poinformowany, że twoja wiedza finansowy jest zupełnie do niczego, przychodzi fala informacji na temat samego sposobu na bycie bogatym. Jedyny sposób na sukces to podpisanie masy umów, w których zgadzasz się na otworzenie twojego specjalnego konta oszczędnościowego, ubezpieczenie ciebie, twojego partnera, dzieci, rodziców, psa, kota i może nawet tej myszy, która chowa się pod miotłą leżącą w twojej piwnicy. W ofercie są również dalsze ekstra sposoby na oszczędzanie dla najbardziej zrozumiałych. Papiery wartościowe, zakup złota, fundusze nieruchomości i mnóstwo innych opcji.

Bajkowe życie się zaczyna

Teraz oczekujesz, że złotówki będą same wskakiwać do twojej kieszeni. Jednak płacąc poszczególne kwoty, robiąc wszystkie te przelewy trafiające tam na to ubezpieczenie oraz tamto, wszystkie te specjalne konta, gdzie powinne rosnąć twoje oszczędności, zastanawiasz się nad tym, ile pozostanie ci w portfelu, żeby w ogóle zapłacić kredyt na dom lub wynajęcie mieszkania oraz zakupy produktów spożywczych w twoim najbliższym supermarkecie. Gratulacje! Właśnie ocknąłeś się w sytuacji, gdy zrozumiałeś, że jedyna osoba, która korzysta z danego pająka poszczególnych produktów finansowych, to twój doradca finansowy i dalsze osoby należące do tej samej instytucji, w której pracuje ten pan lub pani, którzy spotkali się z tobą w celu pokazania ci idealnego sposobu na bogactwo. To ich konta są pełniejsze i twoje staje się bardziej i bardziej puste.

Tyle na temat tego, kim jest doradca finansowy i przede wszystkim typowego systemu ich pracy. O ile chcesz się dowiedzieć więcej o systemie ich wynagrodzenia, na pewno przeczytaj dalsze artykuły nawiązujące do danej problematyki.