Jak rozpoznać nieuczciwe firmy pożyczkowe

Data publikacji: 06.07.2017

Jak rozpoznać nieuczciwe firmy pożyczkowe

Rynek pieniężny to morze poszczególnych providerów. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że dzisiaj chyba wszyscy zajmują się udzielaniem różnorodnych pożyczek i kredytów. Jednak ile podmiotów należących do tej masy jest naprawdę upoważnionych, którzy są uczciwi do swoich potencjonalnych pożyczkobiorców i kto z nich chce tylko oszukać klienta i wyciągnąć z niego jak największą ilość pieniędzy?

Na szczęście wiedza to klucz do sukcesu i równocześnie droga do celu, w którym pragniemy rozpoznać prawdziwego fachowca. Brak informacji to zawsze ryzyko i bardzo szybko można bezsensownie popadnąć w tarapaty. Istnieje mnóstwo faktorów, na podstawie których szybko i w łatwy sposób rozpoznasz fałszywego przyjaciela.

Sprawdź odpowiednie rejestry

Czy chodzi o rynek finansowy czy handlowy, wszystkie profesjonalne firmy powinne znajdować się w odpowiednich rejestrach, czyli listach firm, które naprawdę przestrzegają wszelkie prawa, klientów traktują zasadowo i uczciwie, nie mają długów itp. Zerknij więc do odpowiednich spisów takich właśnie firm, żeby zdobyć uzasadnioną ocenę konkretnego podmiotu.

Internet i opinie innych

W sieci dziś znajdziesz chyba wszystko i przede wszystkim opinie „ludu”, czyli normalnych osób, takich jak ty, którzy dzielą się swoimi opiniami i doświadczeniami na temat różnorodnych towarów, świadczenia usług, spędzonych urlopów nad morzem w tym albo tamtym hotelu itp. Raczej nikt nie potrafi się ukryć przed negatywną krytyką i przede wszystkim dana zasada obowiązuje w momecie, gdy chodzi już o znane firmy oszukańcze. Bądź jednak rozsądny i pamiętaj, że negatywne komentarze mogą się pojawić nawet koło firmy, która należy do uczciwych spółek. Spowodowane jest to niesamowitą motywacją negatywnych ludzi, którzy z powodu nudy i braku własnego celu życiowego plują na wszystkich, nie biorąc uwagę, czy to uzasadniona krytyka albo nie.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Amatorskie strony internetowe

Następnym znakiem to nie do końca udane strony. O ile na pierwszy rzut oka rozświeci się twoje czerwone światło, które podpowiada ci, że coś jest nie tak, ufaj swojej intuicji i od razu skreśl daną firmę z twojej imaginacyjnej listy potencjonalnych pożyczkodawców.

Opłaty za rozmowy telefoniczne

Ten akapit przede wszystkim dotyczy pożyczek, których wnioskowanie odbywa się przez telefony komórkowe. Dzwoniąc lub pisząc do danych providerów zazwyczaj w ogóle nie wiesz, że jedna minuta twojej rozmowy z firmą pożyczkową kosztuje na przykład 15 zł. Z góry nikt cię o tym nie poinformuje. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich firm, z tego powodu znów należy pamiętać o pozostałych akapitach niniejszego artykułu.

Długie i nieprzejrzyste umowy

Ostatnim punktem niniejszego artykułu, jednak nie ostatnim ogólnie to długość i przejrzystość umów dotyczących zaciągania pożyczek. Czy umowa wydaje ci się za długa, zbyt skomplikowana, potrzebujesz wielu rzeczy wytłumaczyć? Provider odmawia ci wytłumaczyć niektóre części kontraktu i zmusza cię do natychmiastowego podpisania? Odłóż długopis, pożegnaj się, wyjdź i już nigdy nie wracaj. Ten znak to jeden z najbardziej rzucających się w oczy. Chodzi o kompletny nieprofesjonalizm i oszukańcze cele handlowe.

Oto więc tylko kilka z mnóstwa trików, na podstawie których na pewno sukcesowo znajdziesz tą właściwą firmę kredytową i już w trakcie wnioskowania możesz być w spokoju i nie stresować się z powodu twoich obaw, czy wybrałeś dobrze.