Kłamać we wniosku nie opłaca się

Data publikacji: 07.09.2017

Kłamać we wniosku nie opłaca się

Większość osób, która przychodzi do providera z prośbą zaciągnięcia pożyczki, zostaje poinformowana o wszelkich warunkach, wymaganiach i poszczególnych krokach wnioskowania aż po podpis umowy o pożyczkę i jej przelew lub przekazanie gotówki. W przypadku wnioskowania online jest trochę inaczej, ponieważ nie ma przed nami fizycznej osoby, która wszystko nam wytłumaczy.

Pomimo tego, wnioskowanie przez internet jest bardzo proste i zrozumiałe, więc wystarczy naśladować poszczególne proste polecenia  i krok po kroku wypełnić wszystkie dane oraz wybrać wysokość pożyczanej kwoty i koniecznie okres spłaty zobowiązania. Obydwie formy wnioskowania – osobiste oraz online mają wspólne formalności, do których między innymi należy wniosek.

Uzupełnienie wniosku

Jakie dane osobiste należy podać w danym dokumencie? Do podstawowych informacji należy imię i nazwisko, data urodzenia, numer PESEL, numer paszportu lub dowodu osobistego, adres zamieszkania, narodowość oraz kod banku. Banki często pytają również o wysokość dochodów, wydatków oraz nazwę firmy, w której jesteśmy zatrudnieni. Oczywiście, kto chce, kłamie albo niepoprawnie wpisze niektóre dane. Jednak operatorzy lub pracownicy poszczególnych instytucji wszystkie dane sprawdzają. Nieprawdziwe informacje mogą spowodować natychmiastowe odmówienie pożyczki, natomiast błędne wypełnienie wniosku zbytecznie przedłuża czas wnioskowania i tym samym podpis umowy i przelew pomocy finansowej.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Wymagane dokumenty

Oprócz wniosku musimy również posiadać kilka dokumentów lub kopii ważnych informacji, na podstawie których oceniany jest nasz wniosek, jest przeprowadzana weryfikacja naszych danych oraz ustalana nasza zdolność kredytowa. Do takich dokumentów należy sken dowodu osobistego, wyciąg z rachunku bankowego oraz zaświadczenie o dochodach. Dlaczege potrzebne są providerowi informacje o moich wydatkach i przychodach? Patrząc na regularne wydatki, każdy od razu widzi, na co zazwyczaj wydajemy pieniądze i jak wysokie kwoty. Takie dane wiele zdradzą o kimkolwiek i może się również okazać, że we wniosku kłamaliśmy.

Sprawdzanie rejestrów dłużników

Nasz wyciąg z konta bankowego to nie jedyne narzędzie mocy popularnie używane przez poszczególne instytucje bankowe i pozabankowe. Jednym z pomocników pracownika banku są również bazy BIK i BIG. Spłacasz jeszcze poprzednie zobowiązanie, z powodu niepunktualnej spłaty przedłużyłeś inną pożyczkę, regularnie zapominasz o fakturkach za gaz, wodę, internet lub komórkę? To wiele informacji, które ponownie mogą zamknąć drzwi do źródła finansów. Z powyżej opisanej treści wynika więc, że naiwne są osoby, które myślą, że wystarczy kłamać lub zmienić parę cyfr i na pewno otrzymamy chwilówkę lub kredyt.