Lichwa? Na pewno NIE!

Data publikacji: 07.11.2017

Lichwa? Na pewno NIE!

Gangsterzy, mafia, lichwiarze ... Myślisz, że takie miłe osoby to tylko bohaterowie kryminałów znanych z telewizji lub kino? Niestety nie. Nawet w Polsce policja regularnie aresztuje mnóstwo takich i mają do tego wiele powodów. Wiele osób szuka u nich pomocy w celu uzyskania łatwej i szybkiej pożyczki. Mafia nie wymaga wypełnienia wniosku, udokumentowanych dochodów lub innych formalności. Pożyczy komukolwiek, jednak skutki opóźnienia spłaty to horror.

Bank nie akceptuje mój wniosek

Potrzebowałeś pożyczyć, wypełniłeś wniosek i dołączyłeś wszystkie potrzebne dokumenty, lecz bank nie chce ci udzielić pożyczki? Powody mogą być różne w zależności od poszczególnych wymagań zamieszczonych w regulaminie instytucji bankowej lub pozabankowej. Czasami chodzi o niedobrą zdolność kredytową, za niskie, nieregularne lub nieudokumentowane zarobki, za niski lub za wysoki wiek pożyczkobiorcy i wiele innych powodów. Bank po prostu nie jest zainteresowany rzeczywistością, że akurat szybko potrzebujesz pieniędzy. Takie instytucje niestety nie mogą przymrużyć oka i działają według ściśle określonych zasad.

Mam znajomego, który ...

Powyżej opisany przykładowy scenariusz zazwyczaj dotyczy właśnie tych osób, które później wybierają się do znajomego swojego znajomego, który został polecony przez następnego znajomego. Mniej czy więcej groźnego mafiana można spotkać gdziekolwiek. Nie ważne, że chodzi o jakieś małe miasteczko lub dużą metropolę. Gangsterzy mają ogromne pole do popisu. Często chodzi o biznesmenów, którzy są właścicielami kilku kasyn, restauracji, barów, kawiarni itp. Prowadzą luksusowe samochody, których marki znane są tylko z filmów o agencie 007 i mieszkają w luksusowych, nowoczesnych mieszkaniach z najlepszym widokiem na centrum miasta lub w ogromnej willi sprawiającej wrażenie zamku ukrytej gdzieś w lesie czy górach. Około nich kręcą się chude modelki z perfekcyjnymi kształtami i twarzą.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Gdy obcy chce za wszelką cenę pomóc

Takie osoby mają zawsze doskonały przegląd o wszystkich mieszkańcach i wyjątkowo interesują się tymi, którzy tymczasowo mają kłopoty finansowe. Przychodzą na oko przez przypadek, pytają: „Jak tam?”, udają, że im jest żal i w końcu mają dla ciebie niesamowitą propozycję. Chętnie pożyczą ci z własnej kieszeni tyle, ile tylko chcesz. Nie masz pracy? Nie szkodzi. Nie masz niemal żadnych przychodów? Nic nie szkodzi. Nawet nie pytają. Nie interesują się. Wszystko jest w tej chwili możliwe. Oferta jest bajkowa. Nie widać żadnych ryzyk, pułapek lub niebezpieczeństw, więc pożyczasz.

Gdy przychodzi pora na spłatę długu

Wszystko kręci się świetnie. Są pieniądze, jesteś szczęśliwy. Jednak tuż-tuż puka do drzwi jeden z gorylów lichwiarza, od którego pożyczyłeś tą magiczną sumę. Tym razem nie zachowuje się miło, chce pieniędzy z powrotem i nic innego go nie obchodzi. Na razie nie możesz pożyczki wrócić? Duży błąd. Gangsterzy nie boją się niczego. Zwykle zastraszają dłużników nawet porwaniem dzieci czy śmiercią. Takie osoby nie mają żadnych limitów.

Czarny rynek finansowy to dosłownie rzeka pożyczkodawców tego rodzaju. Najważniejsze, żeby takich osób omijać szerokim łukiem, ponieważ nie chodzi o film, lecz o rzeczywistość, która może spotkać każdego, kto ocknie się w niemiłych tarapatach finansowych i nie będzie ostrożnie wybierać, od kogo pożyczy, żeby swoje problemy rozwiązać.