Najlepsza pożyczka

Data publikacji: 17.10.2017

Najlepsza pożyczka

W sytuacji, gdy niestety zabraknie pieniędzy, borykamy się z myślą o tym, czy powinniśmy wyszukać placówki bankowej i koniecznie zaciągnąć pożyczkę. Taka potrzeba jest oczywiście połączona z wielu ważnymi pytaniami. Jaki rodzaj pożyczki wybrać? Czy pożyczyć mniej lub więcej? Pomoc finansowa na parę tygodni lub nawet kilka miesięcy? Do którego providera powinienem pójść?

Co oznaczają wszystkie te wyrażenia finansowe? Którzy pożyczkodawcy są lojalni? Jak nie popełnić błędu, żeby nie nabawić się jeszcze większych tarapat finansowych?

Idealny sposób

Na pewno każdy, kto stał kiedyś przed ważną decyzją związaną ze zaciąganiem pożyczki, życzył sobie, żeby ktoś mu powiedział, który produkt finansowy jest na rynku najlepszy, który provider jest lojalnym, ma idealne i elastyczne warunki, niskie oprocentowanie i w dodatku nie wymaga masę wrednych formalności. Obecnie istnieje niesamowicie dużo instytucji bankowych i przede wszystkim pozabankowych. Można pożyczać łatwiej, wygodniej i szybciej. Nawet osobista wizyta w banku nie jest już wcale jedyną opcją. Do dyspozycji są nawet pożyczki online oraz przez telefon komórkowy, które cieszą się ogromną popularnością wśród wszystkich generacji. Wystarczy wejść na internet i już pojawiają się różne zachęty, żeby pożyczyć na zakupy, wakacje, studia, drobne wydatki, remont mieszkania, po prostu właściwie na cokolwiek. Wiele osób widząc taką atrakcyjną ofertę od razu wchodzi na strony danego providera i już już wpisuje wysokość kwoty, którą sobie życzy oraz okres jej spłaty.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Decyzja zależy od ciebie

Nie istnieje jedna wskazówka, która przydałaby się komukolwiek. Nie można wybrać jednego jedyne providera z tego morza podmiotów finansowych. Wszystko zawsze zależy od samych potrzeb wnioskodawcy. Dla każdego jest coś innego ważne. Jeden decyduje się na podstawie jak najwyższej kwoty, którą można pożyczyć i kto inny skupia się wyłącznie na wysokości oprocentowania i warunkach umowy.

Lista poszczególnych kroków

Chociaż nie można wyszczególnić tylko jednego providera, do którego drzwi wszyscy powinni pukać, istnieje jednak parę zasad, których warto się trzymać. Zasada numer jeden, to na pewno ranking pożyczek – jasny i przejrzysty spis instytucji oraz najważniejszych danych, do których należy najniższa i najwyższa kwota pożyczki, najkrótszy oraz najdłuższy okres spłaty, wysokość oprocentowania oraz podstawowe warunki, które należy spełnić. Zasada numer dwa to czytanie opinii innych, którzy ogólnie z wnioskowaniem lub wybraną instytucją mają już doświadczenia, o które z chęcią chcą się podzielić. I oczywiście zasada ostatnia – zapoznaj się z podstawowymi wyrażeniami. Naucz się, kim jest pożyczkobiorca, pożyczkodawca, co oznacza skrót RRSO, jakie jest znaczenie oprocentowania i kim jest poręczyciel oraz wiele dalszych przydatnych terminów.