Podstawowe pytania, które każdy sobie zadaje przed wnioskowaniem o pożyczkę

Data publikacji: 08.06.2017

Podstawowe pytania, które każdy sobie zadaje przed wnioskowaniem o pożyczkę

Ocknąłeś się w sytuacji, gdy koniecznie potrzebujesz pożyczyć pewną sumę, ponieważ twoje oszczędności są niestety niewystarczające? Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że stoi przed tobą kompletnie nowa przygoda, której na razie jeszcze nigdy nie doświadczyłeś. Boisz się, żeby nie popełnić błąd, nie zapomnieć o wypełnieniu jakiegoś ważnego dokumentu, nie przeoczyć ważnej części tekstu w umowie, nie wybrać nieprofesjonalnej i nielojalnej instytucji i wiele dalszych strachów.

Nie przejmuj się, twoje obawy to tylko oznaka tego, że do całej sprawy podchodzisz w odpowiedzialny i dorosły sposób. Poniższy tekst na pewno pomoże ci, żeby zaraz na początek pozbyć się kilku podstawowych wątpliwości dotyczących zaciągania pożyczki.

Ranking

Czym jest ranking? Oczywiście, to nie wyraz polski, co jasne jest na pierwszy rzut oka. Nie musimy jednak chodzić na regularne lekcje angielskiego, żeby zaznajomić się z danym pojęciem. Ranking to nic innego jak ocena poszczególnych instytucji finansowych, innymi słowami chodzi o spis najważniejszych informacji, takich jak najniższa oraz najwyższa kwota, którą można pożyczyć, najkrótszy oraz najdłuższy okres, na który można wziąć pożyczkę, wysokość oprocentowania oraz RRSO i wiele dalszych najbardziej wyszukiwanych danych przez potencjonalnych kredytobiorców. W łatwy i przejrzysty sposób wybierzesz najbardziej pasującą pożyczkę do twoich oczekiwań i wymagań. Wpisz w wyszukiwarkę dane wyrażenie i dołącz rodzaj pożyczki, której szukasz, na przykład „ranking pożyczek na dowód”, „ranking chwilówek”, „ranking pożyczek bez zaświadczeń” itp.

Przebieg wnioskowania

W momencie, gdy czytasz informacje dotyczące poszczególnych providerów i wybierasz w rankingu tą najkorzystniejszą, na pewno zarówno nasuwa ci się na myśl pytanie dotyczące przebiegu wnioskowania. Czy to skomplikowane? Ile dokumentów należy złożyć? Jak długi jest cały proces? Czas trwania wnioskowania oczywiście zależy od wybranej instytucji oraz rodzaju pożyczki. Istnieją bowiem firmy mniej wymagające od innych i to samo dotyczy również samych pożyczek. Przykładowo, chwilówka oferująca przelew w 15 minut nie zmusza cię do spisania miliona danych na twój temat. Zazwyczaj wypełnisz krótki formularz podając imię, nazwisko, adres zameldowania, numer PESEL, numer twojego rachunku bankowego, adres e-mail, numer telefonu komórkowego i to wszystko. W przypadku większej kwoty i innego rodzaju pożyczki dołącza podanie miesięcznych zarobków itp.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Wiele instytucji dziś już oferuje pożyczki przez internet, w ich przypadku wchodzisz na strony wybranego providera, za pomocą przesuwarki lub tabelki wpisujesz lub wybierasz wysokość kwoty, którą chcesz pożyczyć i okres spłaty danej pożyczki. Następnie uzupełniasz podstawowe dane i po ich wysłaniu w bardzo krótkim czasie skontaktuje się z tobą operator, który poinformuje cię o twoich możliwościach i dalszych krokach.

Podstawowe wymagania

Ostatnim najbardziej zadawanym pytaniem są wymagania, które należy spełnić, żeby móc otrzymać pożyczkę. Wymagania te ponownie różnią się według rodzaju pożyczki oraz firmy bankowej lub pozabankowej. Do najczęściej spotykanych można zaliczyć limit wiekowy, zazwyczaj od 18 lub 20 lat do najwyżej 70 – 80 lat. Następnie to posiadanie dowodu osobistego, stałe i wystarczające dochody, stały adres zamieszkania na terenie danego państwa, adres e-mail, własny numer telefonu komórkowego oraz konto bankowe i numer PESEL. Oto więc najważniejsze odpowiedzi na twoje pytania i wątpliwości borykając się ze strachem z nowego doświadczenia zwanego wnioskowanie o pożyczkę.