Poszczególne formy pożyczek bardziej szczegółowo

Data publikacji: 11.07.2017

Poszczególne formy pożyczek bardziej szczegółowo

W porównaniu do paru poprzednich lat, gdy możnabyło ubiegać się o pożyczkę wyłącznie osobiście w banku, dziś mamy o wiele więcej opcji, które są w dodatku łatwiejsze i szybsze. Oczywiście, o ile wolimy osobiste spotkanie z providerem, możemy wyruszyć z domu i przyjść wprost do danego biura czy placówki. Jednak nie każda instytucja tak ma.

Wszystko jest bardziej nowoczesne, każda dziedzina wykorzystuje nowe technologie oraz szersze pole do popisu. Rynek finansowy również nie jest zacofany w tych sprawach i z tego powodu wiele firm pożyczkowych oferuje wyłącznie pożyczki przez internet lub telefon komórkowy.

Pożyczki przez internet

Doświadczeni internauci dobrze wiedzą, że w sieci można w obecnych czasach załatwić już chyba cokolwiek. Zakupy online, recepisy na medykamenty, lekcje języków obcych i nawet można zaciągnąć pożyczkę online. Forma ta jest bardzo prosta. Najpierw na pewno warto zerknąć na rating pożyczek, żeby zdobyć więcej wiedzy o tym, która z firm jest dla pożyczkobiorców najkorzystniejsza, która ma najlepsze warunki umowy i która jest najlepiej oceniana przez klientów. Drugi krok? Wpisujesz adres internetowy wybranego providera, wchodzisz na strony, za pomocą przesuwarki wybierasz wysokość kwoty, którą chcesz pożyczyć oraz okres spłaty pożyczki, wypełnisz krótki formularz i poczekasz na telefon lub e-mail od operatora, który poinformuje cię o dalszych krokach. Łatwiejsze i szybsze, prawda? Jednak są pewne ryzyka, do których należy przeoczenie ważnych danych w umowie, podanie niecałkowitych lub kłamliwych informacji na temat wybranego produktu finansowego i nawet kradzież danych osobowych.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Pożyczki przez telefon

Chociaż internet cieszy się ogromną popularnością, wiele osób nie lubi spędzać czas przed ekranem i lepiej sięga po komórkę i wszystko załatwia przez smsy lub dzwoni. To właśnie grupa targietowa firm pożyczkowych oferująca kredyty przez telefon komórkowy. W takim przypadku piszesz sms podając wymagane dane. Zazwyczaj chodzi o imię i nazwisko, wysokość kwoty, którą chcesz pożyczyć, numer PESEL, numer twojego rachunku bankowego oraz adres. W trakcie kilku minut dzwoni do ciebie operator i informuje cię o następnych krokach. Tak samo, jak w przypadku internetu, również wnioskowanie przez komórkę ma pewne ryzyka. Po pierwsze, może chodzić o instytucje nielojalne, i ty właśnie wysłałeś do nich najbardziej prywatne dane, które mogą być wykorzystane w dosyć niemiły sposób. Po drugie, opłaty za sms lub rozmowy telefoniczne mogą cię zaskoczyć swoją niesamowitą wysokością.

Zastanów się więc, którą z form ubiegania się o pożyczkę lub kredyt wybierzesz porównując powyżej wymienione opcje i nie rób za szybkich decyzji. Pamiętaj o tym, że przede wszystkim chronisz w ten sposób swoje dane osobiste i równocześnie zapobiegasz ryzyku popadnięcia w spiralę zadłużenia winą braku potrzebnej wiedzy przed podpisaniem umowy z danym providerem.