Pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach

Data publikacji: 27.07.2017

Pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach

Patrząc na przyznawanie pożyczek lub kredytów z punktu widzenia banków lub instytucji pozabankowych, na pewno nasuwa nam się na myśl pewna gwarancja lub pewność tego, czy dany pożyczkobiorca w stu procentach wróci pożyczoną kwotę w ustalonym terminie spłaty. Na podstawie czego dane firmy decydują się, czy osoba ubiegająca się o pożyczkę akurat jest człowiekiem, któremu można zaufać w sprawach finansów?

Podstawowe wymagania

Do dokumentów oraz pozostałych formalności, które najczęściej są sprawdzane, to dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, obywatelstwo, posiadanie własnego konta bankowego, adresu e-mail, numeru PESEL, numeru telefonu komórkowego, następnie mogą również pytać o wyciągi z konta i często również wysokość stałych, regularnych i udokumentowanych dochodów. Dane osobowe służą do sprawdzenia tożsamości klienta oraz weryfikacji danych, wówczas gdy jego zarobki powinne określić, czy dany pożyczkobiorca ma wystarczające dochody do tego, żeby spłacić pożyczkę w terminie oraz w wysokości ustalonych rat.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Nie mogę udokumentować moje dochody

Co należy jednak zrobić w przypadku, gdy jesteś bezrobotnym, studentem bez pracy lub jakichkolwiek dochodów, pracujesz na czarno lub na podstawie umów, które dla providera są nie do zaakceptowania? Czy istnieje jakieś wyjście z danej niemiłej sytuacji? Na rynku finansowym częściej i częściej pojawiają się firmy, które nie wymagają udokumentowanych dochodów. Rozumieją wtedy, że nie każdy potrafi spełnić dany warunek, ale pomimo tego potrzebna jest mu pewna kwota, żeby wyjść z nieprzyjemnej sytuacji finansowej. W takim razie niemal jedynym warunkiem jest posiadanie dokumentu tożsamości, czyli idealnie dowodu osobistego. Dana rzeczywistość równocześnie nie daje szansę na sukces osobom młodszym, które na razie jeszcze nie są właścicielami danego dokumentu.

Wnioskowanie online

Z powodu oszczędzania czasu klientów dziś już zazwyczaj wnioskujemy przez internet. W takim przypadku wystarczy wypełnić wniosek uzupełniając podstawowe informacje i nie zapomnieć o załączeniu skenu dowodu osobistego. W dany sposób provider otrzyma wszystko, co mu jest potrzebne, żeby móc zweryfikować podane przez ciebie informacje i ocenić twój wniosek. W przypadku pozytywnej decyzji można się już cieszyć szybkim przelewem na twoim koncie. Dany rodzaj pożyczek cechuje bowiem szybkość, łatwość i przede wszystkim wysoka przyznawalność, z powodu której pożyczki bez zaświadczeń o dochodach cieszą się ogromną popularnością. Warto jednak pamiętać o czyhających pułapkach, którymi mogą być za wysokie oprocentowanie lub prowizje.