Pożyczka dla emerytów

Data publikacji: 08.08.2017

Pożyczka dla emerytów

Po studiach staramy się znaleźć dobrą pracę za atrakcyjne wynagrodzenie, żeby móc sobie pozwolić na mieszkanie lub dom i później na rodzinę. W chwili, gdy włosy już posiwiały, odchodzimy na emeryturę, zazwyczaj nie mamy już żadnej dodatkowej pracy i właściwie wszelkie wydatki miesięczne płacimy z emerytury, którą co miesiąc otrzymujemy od państwa.

Jednak czy z danej kwoty naprawdę można wesoło żyć i cieszyć się okresem, gdy nie musimy już rano wstawać, borykać się z problemami w pracy i starać się przetrwać na stanowisku pod niemiłym szefem? Oczywiście, wiele zależy od wysokości naszego wynagrodzenia, które mieliśmy w okresie młodości lub powiedzmy w wieku pracującym czy aktywnym. Mnóstwo osób mądrze myśli o emeryturze już w okresie młodości i oszczędza przez całe życie właśnie z powodu danego okresu, który oczywiście raz nadejdzie. Jakie mamy opcje do dyspozycji, gdy emerytura jest za niska i zapasów finansowych na gorsze czasy po prostu nie ma?

Limity wiekowe

Oczywiście! Pierwsze, co wpadnie nam na myśl to pożyczka prywatna czyli w gronie rodziny lub przyjaciół albo w przypadku drugiej opcji – pożyczka bankowa lub pożyczka pozabankowa. W dzisiejszym świecie rynek finansowy jest przesycony wielu różnymi providerami, którzy nie mogą się doczekać nadejścia dalszego przyszłego pożyczkobiorcy. Wchodząc na internet i przeglądając możliwości w rankingu chwilówek lub pożyczek ratalnych, okazuje się, że w drodze do celu, czyli do otrzymania wsparcia finansowego, stoi jedna duża przeszkoda w postaci limitu wiekowego. Tak samo jak studenci lub ogólnie osoby młode borykają się z kłopotem za niskiego wieku, który zazwyczaj kompletnie skreśla możliwość pożyczenia, również osoby starsze mają podobny kłopot.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Dlaczego provider nie chce pożyczyć

Przede wszystkim pożyczki długoterminowe zazwyczaj zostaną odmówione z powodu za wysokiego wieku pożyczkobiorcy. Powód jest jasny, lecz niemiły. Wyższy wiek pożyczkobiorcy podwyższa ryzyko zgonu, czyli braku szansy instytucji bankowej lub pozabankowej na otrzymanie pożyczki z powrotem i oczywiście razem z oprocentowaniem i prowizją. W skrócie – nie będzie osoby, która spłacałaby zobowiązanie i provider w ten sposób traci i nie zarobi. Brzmi bardzo surowo, niemiło i pesymistycznie, jednak taka jest rzeczwistość, podobnie jak w przypadku zawarcia różnorodnych ubezpieczeń mając za wysoki wiek lub problemy zdrowotne poważnego charakteru.

Szansa na sukces

Nadzieja zawsze umiera ostatnia. Wystarczy być dobrze poinformowanym, trochę motywacji, zapytać o radę lub przez chwilę posurfować w internecie i na pewno znajdziemy kilka opcji. Na przykład w przypadku chwilówek, gdy okres spłaty jest zazwyczaj ustalony na czas od paru dni do najwyżej jednego miesiąca, szansa na sukces jest na pewno wyższa w odróżnieniu od kredytu hipotecznego, którego okres spłaty może osiągnąć nawet dwudziestu lub trzydziestu lat. Drugim rozwiązaniem jest znalezienie providera, który nie ustala żadnych limitów wiekowych i pożycza na przykład tylko na podstawie wypełnienia wniosku podając podstawowe dane osobowe oraz posiadania dokumentu tożsamości.