Pożyczka na dowód

Data publikacji: 01.08.2017

Pożyczka na dowód

Rynek finansowy jest przesycony nie tylko mnóstwem ofert dotyczących konkretnych produktów finansów, lecz również ogromną ilością providerów. Przyszły pożyczkobiorca zastanawiający się nad zaciągnięciem pożyczki powinien w pierwszym rzędzie wybrać najbardziej pasującą formę pożyczki do jego oczekiwań i planów, następnie powinien się zaznajomić z podstawowymi wymaganiami na temat danego produktu i w końcu wybrać, idealnie na podstawie porównywarki instytucji bankowych i pozabankowych, providera z najbardziej korzystnymi, przejrzystymi lub nawet elastycznymi warunkami wobec klienta.

Mnóstwo formalności

O ile należysz do początkujących lub nie masz zbyt wiele doświadczeń z poszczególnymi pożyczkami, nie wiesz, czego będzie od ciebie wymagał pożyczkodawca, na pewno będziesz zaskoczony z powodu mnóstwa dokumentów i pozostałych danych, które większość firm wymaga. Pytaniem jest, czy można w jakiś sposób ominąć daną skomplikowaną drogę? Oczywiście, można. Nie biorąc pod uwagę powód, dlaczego szukasz produkt charakterystyczny brakiem formalności, nadzieja, że nie będziesz musieć skenować niesamowicie wiele dokumentów, takich jak dowód osobisty, załatwiać udokumentowane dochody i tak dalej, zawsze istnieje. Wystarczy skupić się na tzw. pożyczkach na dowód.

Wystarczy dokument tożsamości

W przypadku pożyczek na dowód, jak już sama nazwa podpowiada, na prawdę wystarczy tylko twój dowód osobisty. W przypadku wnioskowania przez internet wystarczy wysłać sken twojego dokumentu tożsamości i oczywiście wypełnić wniosek uzupełniając podstawowe dane osobiste. Następnie wystarczy zaczekać na ocenę twojego wniosku i w przypadku pozytywnej decyzji można się cieszyć szybkim przelewem na twoje konto.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Wady

Na pewno pomyśliłeś o czyhających ryzykach, które zawsze mogą zaistnieć. W przypadku danego produktu finansowego najczęściej spotykane ryzyko czy raczej pułapka, to za wysokie oprocentowanie. Innymi słowami dodatkowe koszty, które wracasz razem z kwotą twojej pożyczki providerowi. W porówaniu do pozostałych typów pożyczek lub kredytów dane oprocentowanie bywa zazwyczaj wyższe, jednak to wcale nie reguła. Należy przejrzeć oferty poszczególnych instytucji i wybrać tą, która obiecuje najniższe oprocentowanie.

Zalety

O wadach, to zawsze negatywnie ... Jednak jakie są zalety? Pożyczki na dowód to mnóstwo pozytywnych wiadomości, między innymi już wspomniany brak formalności, szybkość przelewu i bardzo wysoka przyznawalność. To chyba zarówno najważniejsze cechy, o które większość pożyczkobiorców pyta.