Pożyczka na studia

Data publikacji: 29.08.2017

Pożyczka na studia

Bycie studentem przynosi z sobą wszelkiego rodzaju wydatki. Przede wszystkim o ile student wybiera się na uniwersytet w dużych i znanych miastach, do których należy Kraków, Warszawa, Poznań oraz Wrocław. Nie chodzi tylko o sam zakup podręczników i laptopa z powodu robienia zapisków i następnego pisania esejów i zadań domowych.

Każdy student dobrze wie, że tych parę świetnych lat, o których zawsze będzie miło wspominać, to również imprezowanie z współlokatorami i kolegami z ławki szkolnej. Z tych wszystkich powodów każdemu młodemu przyda się pewien dostęp do złotówki.

Rodzice wspierają

Oczywiście, że główny dostęp do źródła finansów to rodzice, którzy już od czasów, gdy zakładaliśmy jeszcze pieluchi, zaczęli już oszczędzać z myślą o naszej przyszłości. Nie każda rodzina może sobie pozwolić na wysłanie wszystkich swoich dzieci na studia. Dla takich przypadków istnieją inne opcje, takie jak stypendium dla młodych z ponadprzeciętnymi wynikami w szkole oraz pożyczki na studia. Jeżeli nie pozostaje nam innego wyjścia i naprawdę musimy się zwrócić do providera, powinniśmy wiedzieć, o jaki rodzaj pomocy finansowej pytać.

Szybkie pożyczki gotówkowe vs. pożyczka ratalna

Jeżeli mamy zamiar pożyczyć większą kwotę, która powinna zawierać wszystkie finanse na pięć lat studiów na uniwersytecie, na pewno powinniśmy wnioskować o tzw. pożyczki ratalne. Cechuje ich wyższa kwota, którą można pożyczyć i równocześnie mamy również więcej czasu do spłacenia danego zobowiązania wobec pożyczkodawcy – nawet kilka miesięcy. W przypadku, gdy sam student akurat nie ma żadnych finansów i szykuje się na imprezę, zakupy, wyjazd lub po prostu ma w tej chwili za duże wydatki, powinien pytać o chwilówki, czyli pożyczki krótkoterminowe oferujące mniejszą kwotę do pożyczenia i równocześnie krótki okres do jej spłacenia.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Wymagania wobec pożyczkobiorcy

Wiele pożyczek cechuje mnóstwo formalności i surowych warunków. Providerzy jednak wiedzą, że student po prostu nie jest w stanie spełnić mnóstwo z nich. Zazwyczaj chodzi o brak regularnego przychodu, własnego konta bankowego, umowy o pracę, możliwość sprawdzenia historii kredytowej i nie ma również żadnych danych, na podstawie których można ocenić całkowitą zdolność do spłacenia zobowiązania. Na szczęście w przypadku studentów często wystarczy posiadać adres e-mail, własny numer telefonu, dowód osobisty oraz mieć skończonych 18 lat.

Spirala zadłużenia

Mnóstwo młodych osób jednak nie zdaje sobie sprawy z ważności zobowiązania wobec instytucji bankowej lub pozabankowej. W nieodpowiedzialny sposób podchodzą do całej sprawy, pożyczają za dużo lub zapominają o punktualnej spłacie fakturek. Na podstawie tego narobią sobie tyle kłopotów finansowych, że tylko z dużymi trudnościami potrafią się wydostać z tej koszmarnej sytuacji. Pożyczają ponownie i gdzie indziej, żeby spłacić poprzednie zobowiązanie itp. Z tego powodu warto ustalić sobie pewne limity, których nie powinno się przekraczać, żeby nie narobić sobie długów, zanim w ogóle jeszcze nie weszliśmy w prawdziwy świat z stresem w pracy i kredytem hipotecznym.