Pożyczka na zakup prezentów świątecznych

Data publikacji: 27.02.2018

Pożyczka na zakup prezentów świątecznych

Choinka jest już przepięknie udekorowana, zapach ciasteczek w całym domu, zaproszenia na imprezy już się gromadzą i my myślimy o tym, gdy koniecznie kupić wszystkie prezenty dla naszych najbliższych i przyjaciół. Jednak dzień, w którym wybierzemy się na zakupy podarunków, to nie największy problem. Bardziej martwimy się z powodu finansów, czyli za jaką cenę oraz ile prezentów kupić. Będąc przeciętnym Polakiem z przeciętnym wynagrodzeniem, na pewno nie możemy myśleć o diamentowych kolczykach dla żony, najnowszym smartphonie dla synka oraz wakacjach na bajkowych wyspach dla rodziców. Niestety musimy odpowiedzieć na pytanie: „Na co mnie w tym roku stać?”

List albo spis prezentów

Oczywiście, że listy do Jezuska już chyba większość naszych najmilszych nie pisze. Jednak możemy tak na oko zapytać, o czym marzą, co chcieliby sobie kupić, gdzie chcieliby się wybrać itp. Może nawet w tej chwili nie uświadamiają sobie, że tylko staramy się dowiedzieć o ich marzeniach czy życzeniach z powodu dobrego wyboru pod choinkę. Nawet gdy ktoś od razu zgadnie, o co tutaj chodzi, nieważne. Bardziej wartościowy jest prezent idealnie pasujący do poszczególnych członków rodziny.

Gdy życzeń jest za dużo

Musimy jednak pamiętać o tym, że bardzo różnimy się od siebie. Każdy jesteśmy inny. Jeden jest skromy, drugi chciałby wszystko i trzeci nie ma zielonego pojęcia o tym, co by chciał. Z tym skromnym chyba najprościej, ponieważ zawsze doceni nawet drobne prezenty. Tego, który nie wie, czego jego serce pragnie, możemy lekko popchnąć, żeby w końcu na coś ciekawego wpaść, co mogłoby się mu przydać. Jednak co zrobić z osobą, której usta nigdy nie zamkną się i aż włosy stają dęba i oczy się kręcą słuchając o tych wszystkich markowych ciuchach, zabiegach kosmetycznych, otwarciu nowych fashion klubów itp. Przecież nie można zbankrotować z powodu obdarowania jednej osoby. W takim przypadku powinniśmy wybrać tylko jeden lub kilka życzeń, które postanowimy spełnić. Potem pozostaje nam już tylko ufać, że obdarowany będzie wystarczająco zadowolony i szczęśliwy z tego, co znajdzie w tym roku pod choinką.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Wybieramy się do placówki banku

Każdy mamy mnóstwo regularnych wydatków – wynajęcie lub kredyt na dom, fakturki za gaz i wodę, abonamenty, jedzenie, samochód i mnóstwo innych. W dodatku, tak jak każdy rok, latem pragniemy wybrać się na urlop do Grecji lub Hiszpanii, później większość rodziny obchodzi urodziny lub rocznice ślubu i my regularnie zerkamy na konto i stopniowo pomniejszamy resztę na naszym rachunku z powodu tych wszystkich spraw i okazji. Nic dziwnego, że przytrafi nam się nieprzyjemna sprawa w formie braku złotówek na prezenty świąteczne. Co wtedy zrobić? Gdy nie mamy już innej opcji, można skorzystać z mnóstwa promocyjnych ofert instytucji bankowych oraz pozabankowych.

Pomoc finansowa na święta

Wnioskowanie o taki rodzaj pożyczki jest bardzo proste. Nawet nie musimy wychodzić z domu, ponieważ wszystko można załatwić przez internet. Wystarczy wybrać providera, wejść na jego strony, za pomocą przesuwarki wybrać wysokość kwoty oraz termin spłaty pożyczki oraz uzupełnić i wysłać wniosek do pracownika danej firmy pożyczkowej. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji możemy się cieszyć przepływem na naszym koncie nawet w kilku minutach!

Mniej to czasami więcej

Jednak ważne jest, żeby pamiętać o naszych możliwościach finansowych, czyli limitach, których po prostu nie przekroczymy. Pożyczaj mniej, rozsądnie, tylko tyle ile naprawdę potrzebujesz. Dlaczego? Od razu przyjdzie pierwsza rata, którą należy spłacić punktualnie i ty musisz mieć dane pieniądze na koncie i powinne trafić właśnie na dane przeznaczenie.