Pożyczka online dla niedoświadczonych internautów

Data publikacji: 16.11.2017

Pożyczka online dla niedoświadczonych internautów

Wydaje się, że posługiwanie nowymi technologiami jest przede wszystkim zarezerwowane dla młodej generacji. Dla osób w średnim wieku sprawia to czasami nieduże trudności, lecz generalnie potrafią załatwić podstawowe sprawy, do których potrzebny jest internet. Dzieci i nastolatki śmieją się i absolutnie nie potrafią zrozumieć, jak to jest możliwe, że ktoś nie potrafi surfować w internecie, wysłać maila albo nie mieć profila w sieciach społecznościowych. Przecież dla nich jest to tak oczywiste jak mycie zębów.

I co dopiero, jeżeli szukamy szybkiej pożyczki, którą dziś załatwia się przede wszystkim online i w dodatku jest uwarunkowana posiadaniem internebanking, komórki oraz własnego adresu e-mail.

Krok pierwszy – nie wstydź się

Wstyd, strach z popełnienia błędu oraz uczucie, że po prostu wyglądamy głupio to wszystko emocje, które sprawiają nam niezmierne trudności i dosłownie rzucają nam kłody pod nogi. Najważniejsza jest rzeczywistość, że nikt nie jest super mądry, ponieważ każdy mamy jakieś braki dotyczące różnorodnych tematów. Ktoś włada wielu językami, ale nie ma prawo jazdy i w ogóle nie wie, gdzie hamulec. Inny jest niesamowicie utalentowany w matematyce, jednak nie potrafi się wyrazić na jakikolwiek temat, więc zbytecznie marnuje szansą np. na lepsze stanowisko w pracy. Młodzi ogólnie szybko poruszają paluszkami na klawiaturze, jak gdyby urodzili się z komórką w ręku. Internet? To dla nich drugi dom. Od razu wiedzą, co, gdzie i w jaki sposób, jednak brakuje im innej wiedzy, z czego obecnie nie zdają sobie sprawy i na przyszłość może bardzo będzie im potrzebna.

Krok drugi – zacznij od podstaw

Gdy pobiłeś już stres i obawy, zacznij od najłatwiejszych kroków. Nie masz nawet laptopa oraz internet? Poproś bardziej doświadczonego znajomego lub członka rodziny, żeby znalazł ci numer telefonu na dobrego providera sieci i umów się na terminie, gdy pracownik wybranej firmy przyjedzie do twojego domu, żeby przynieść wszystko potrzebne oraz podłączyć cię do samego internetu. W przypadku, gdy nie masz jeszcze nawet laptopa, wybierz się najpierw do sklepu ze sprzętami elektro i kup idealnie taki, który nadaje się dla początkujących. Nie zapomnij poprosić o instalację podstawowych programów oraz same ustawienie laptopa, żeby w domu już tylko włączyć i zacząć działać bez żadnych problemów.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Krok trzeci – praca z wyszukiwarką

Laptop jest w domu, wszystkie podstawowe programy zainstalowane, sygnał internetowy doskonały. Kliknij na ikonkę interneta i do wyszukiwarki wpisz kluczowe słowa. Przykładowo: „szybka pożyczka online”, „chwilówka przez internet” itp. W ten sposób znajdziesz masę poszczególnych linków. Na pewno będziesz zaskoczony, ile miesći się w sieci możliwości. Tyle instytucji bankowych lub pozabankowych, niezmiernie dużo ofert ... Jednak którą wybrać? Której zaufać?

Krok czwarty – ranking

Ranking? Co to takiego? W życiu nie spotkałeś się z takim wyrazem i w dodatku nie masz zielonego pojęcia o jego znaczeniu? Nie szkodzi. Ranking to krótko mówiąc przegląd najlepszych z najlepszych, czyli innymi słowami na przykład dziesięc providerów, którzy według zadowolonych klientów należą do leaderów na rynku finansowym. Są lojalni, profesjonalni i ich produkty finansowe nie zawierają żadnych pułapek lub ukrytych kosztów. W ten sposób ogromna ilość poszczególnych providerów w szybki i łatwy sposób zostanie skreślona na parę wybranych. Wybór staje się od razu bardziej prosty.

Krok piąty – podstawowe kroki

Gdy wybrałeś już pożyczkodawcę z twojego punktu widzenia nr 1, staje przed tobą ostatnie i równocześnie najważniejsze wezwanie. Same wnioskowanie o pożyczkę. Czytanie ze zrozumieniem jest w tym przypadku najważniejsze. Zazwyczaj na ekranie pokaże się parę podsawowych pytań dotyczących wysokości pożyczki oraz terminu spłaty. Za pomocą przesuwarki lub prostego wyboru z opcji wystarczy wybrać kwotę i okres, jaki jest dla ciebie najwygodniejszy. Dalej przejdziesz do wniosku, gdzie uzupełniasz fundamentalne dane osobiste, do których należy imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL, nr konta bankowego, adres e-mail, nr komórki itp. Często należy dołączyć sken dowodu osobistego albo wystarczy tylko przepisać nr dokumentu tożsamości. Gdy wszystko jest uzupełnione, wyślij wniosek i zaczekaj na dalsze informacje, które najczęściej zostaną wysłane na adres e-mail albo zadzwoni do ciebie operator wybranej firmy pożyczkowej, który poinformuje cię o dalszych krokach.

O ile ciągle masz pewne wątlpliwości i chciałbyś się nauczyć więcej, warto poszukać kurs komputerowy w twojej okolicy. Oprócz nowej wiedzy, na pewno spotkasz nowych przyjaciół, z którymi można pogadać o trudnych początkach i dzielić się doświadczeniami.