Pożyczki bez sprawdzania baz

Data publikacji: 03.08.2017

Pożyczki bez sprawdzania baz

Pojawiły się niespodziewane wydatki, zabrakło nam zaoszczędzonych finansów, zbliża się lato, wakacje i my chcemy wyjechać nad morze albo tuż tuż będą Święta Bożego Narodzenia i mamy duże plany na temat prezentów. Wszystkie dane sytuacje mają jedno wspólne.

Zazwyczaj myśląc o zaciągnięciu pożyczki, staramy się znaleźć potrzebne informacje dotyczące tego, jakie dokumenty powinniśmy posiadać, żeby nasz wniosek został zaakceptowany i my mogliśmy się cieszyć atrakcyjnym przelewem na naszym koncie. Często jednak zapominamy, że potrzebne dokumenty, do których należy paszport albo dowód osobisty, to nie wszystko. Istnieje mnóstwo dalszych okoliczności, które również odgrywają pewną rolę.

Twój profil w rejestrach dłużników

Dalszym warunkiem, który ogromnie wpływa na rzeczywistość, czy pożyczkę dostaniesz albo nie, to absencja wpisów w najbardziej wykorzystywanych i znanych rejestrach dłużników, czyli BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz BIG (Biuro Informacji Gospodarczej). W danych rejestrach może zaistnieć wpis na temat twoich poprzednich zobowiązań u poszczególnych providerów albo notatka o tym, że kiedyś przytrafiło ci się zapomnieć o tym, że należało zapłacić fakturkę za telefon, wodę, gaz, wynajęcie mieszkania itp. Informacje takiego typu od razu negatywnie zamieniają twój profil w oczach instytucji bankowych oraz pozabankowych. Dla wielu firm pożyczkowych taka niedobra historia kredytowa albo zaległości dotyczące płacenia rachunków mogą nawet kompletnie skreślić twoją szansę na otrzymanie kredytu lub pożyczki. Zadbaj więc o swój profil w wyżej podanych bazach, zanim będzie za późno.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Zdolność kredytowa

Na pewno warto również wspomnieć o tzw. zdolności kredytowej. Czym ona jest? Wysyłając wniosek do providera podajesz podstawowe dane osobowe i często wysokość stałych i regularnych dochodów. Na podstawie tego provider podsumuje i obliczy, czy będziesz zdolny co miesiąc spłacać zaciągniętą pożyczkę. Bierze wtedy pod uwagę twoje wynagrodzenie i nawet spis wszystkich twoich wydatków.

Nadzieja umiera ostatnia

Czytając dany artykuł, na pewno pomyślałeś: „Czyli nie mam żadnej szansy. Zapominałem o punktualnym płaceniu moich zobowiązań, więc na pewno istnieje wpis dotyczący mojej nieodpowiedzialności.” Tak, można w ten sposób podchodzić do danej sprawy. Jednak warto pamiętać o tym, że rynek finansowy nigdy nie śpi. Konkurencja poszczególnych instytucji pożyczkowych jest niesamowita, więc każdy ciągle przychodzi z nowymi marketingowymi trikami i zachętami, żeby każdy mógł pożyczyć. Z tego powodu również pożyczki udzielane bez sprawdzania baz również istnieją. Wystarczy zerknąć do rankingu tego typu instytucji i wybrać taką, która ma najbardziej przejrzyste i jasne warunki oraz brak zbędnych formalności i ukrytych kosztów.