Rabaty i promocje pożyczkodawców - oferta dostępną na www.lendon.pl

Data publikacji: 16.02.2017

Rabaty i promocje pożyczkodawców - oferta dostępną na www.lendon.pl

W naszym cyklu zatytułowanym „rabaty i promocje pożyczkodawców” staramy się przybliżyć nowym oraz stałym klientom oferty pożyczkodawców, którzy w jakiś sposób uatrakcyjniają swoją ofertę podstawową. Tego typu uatrakcyjnienie polega w większości przypadków na wprowadzeniu promocji wyróżniających danego pożyczkodawcę na tle innych.

I choć czasami pewne promocje się powielają, to jednak zawsze funkcjonują one na określonych warunkach, szczegółowo sprecyzowanych przez konkretnego wierzyciela. Część promocji dostępna jest tylko przez określony czas oraz/lub tylko dla wybranego grona klientów, które musi spełnić odpowiednie warunki żeby móc z niej skorzystać. Przyjrzyjmy się zatem bliżej ofercie dostępnej na: lendon.pl.

Informacje o podstawowej ofercie pożyczkodawcy

Lendon.pl to międzynarodowa firma działająca w pięciu państwach, oprócz Polski w Czechach, Łotwie, Danii i Gruzji. Swoją ofertę reklamuje hasłami: „szybkość”, „elastyczność”, „wygoda”, „rabaty”. Pożyczkodawca z Warszawy, tj. MDP Finance Sp. z o.o. oferują swoje usługi 24h na dobę przez 365 dni w roku. Godziny pracy to 8:00-21:00 od poniedziałku do piątku oraz 9:00-18:00 w weekendy. W ramach oferty podstawowej pożyczkodawca oferuje od 100 zł do 5 000 zł na okres od 5 do 30 dni. Procedura pożyczania pieniędzy nie jest skomplikowana i odbywa się w pełni on-line. Żeby otrzymać pieniądze należy wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej (lendon.pl), a następnie potwierdzić rejestrację za pomocą usługi Instantor lub korzystając z tradycyjnego potwierdzenia w postaci przelewu z konta osobistego (opłata rejestracyjna wynosi jedynie 0,01 PLN). Po dokonaniu rejestracji należy zalogować się do swojego profilu i złożyć wniosek o pożyczkę, szczegółowo określając jej parametry. Informacja o przyznaniu pożyczki oraz wpłacie pieniędzy na konto bankowe zostanie klientowi przesłana za pomocą wiadomości SMS.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Promocja: pierwsza pożyczka za darmo

Zgodnie z regulaminem pożyczkodawcy promocja pt. „pierwsza pożyczka za darmo” obowiązuje od 1.03.2016 roku aż do odwołania. Żeby z niej skorzystać należy jednak spełnić odpowiednie warunki, szczegółowo określone przez pożyczkodawcę. Pierwsza darmowa pożyczka dostępna jest w maksymalnej wysokości do 2 500 zł przy zerowej RRSO na okres do 5 do 30 dni bez żadnych kosztów dodatkowych. Żeby skorzystać z proponowanej oferty należy być nowym klientem serwisu, tzn. korzystać z jego usług po raz pierwszy. Tylko osoba fizyczna, która dokona rejestracji na portalu lendon.pl oraz zwróci pożyczone pieniądze w terminie może liczyć na promocyjną opłatę prowizyjną w wysokości 0 zł. Jeśli pieniądze nie trafią na konto pożyczkodawcy w terminie, to pożyczkobiorca zostanie obciążony dodatkowymi kosztami zgodnie ze standardowym taryfikatorem opłat prowizyjnych. Ponadto promocja nie łączy się z innymi promocjami dostępnymi w ofercie spółki, chyba że indywidualne warunki promocji stanowią inaczej.

Promocja: kody promocyjne oraz kody rabatowe

Kody promocyjne oraz rabatowe to kolejna promocja dostępna dla nowych oraz stałych użytkowników korzystających z platformy pożyczkowej LendOn.pl. Z dostępnej od 1.03.2016 oferty skorzystać może każdy, kto zaopatrzy się w pożyczkę w serwisie lub zrobił to już w przeszłości i otrzymał za pomocą wiadomości SMS lub e-mail kod. Kod promocyjny upoważnia do jednorazowej zniżki na kolejną pożyczkę w LendOn.pl lub zniżki na przedłużenie aktywnej pożyczki. Z kolei kod rabatowy umożliwia otrzymanie zniżki na kolejną pożyczkę bądź na pożyczkę refinansującą. W jaki sposób kody zostaną wykorzystane zależy tylko i wyłącznie od decyzji pożyczającego. Dodatkowym warunkiem, który należy spełnić, aby skorzystać z kodów jest terminowość spłaty pożyczki. Warunek ten dotyczy zarówno nowej pożyczki, pożyczki refinansowanej czy aktualnie posiadanej, której termin zdecydowaliśmy się wydłużyć przy pomocy kodu. Ponadto należy pamiętać, że każdy kod może zostać użyty przez klienta tylko jeden raz, a jego ważność wygasa po 24 godzinach od momentu, w którym został otrzymany. Natomiast wprowadzenie kodu promocyjnego czy rabatowego po upływie terminu obowiązywania promocji nie uprawnia do uczestnictwa w niej. Jakiekolwiek odstępstwa od powyższych zasad są możliwe tylko wówczas, gdy indywidualne warunki promocji stanowią inaczej.

Promocja: pożyczki dla stałych klientów

Trzecią i, póki co, ostatnią promocją przygotowaną dla pożyczających od LendOn.pl jest promocja dla stałych klientów, która nieprzerwanie trwa od 1.11.2014 roku ciesząc się dużym zainteresowaniem. Skorzystać z niej mogą tylko osoby fizyczne ubiegająca się o pożyczkę, które dokonały rejestracji na stronie LendOn.pl i całkowicie spłaciły swoje poprzednie zobowiązanie przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Minimalną ilością wcześniej spłaconych zobowiązań jest przynajmniej jedna pożyczka. Żeby skorzystać z oferowanej promocji należy terminowo spłacić również pożyczkę otrzymaną na preferencyjnych warunkach. Jeśli pieniądze nie trafią na konto pożyczkodawcy w określonym uprzednio terminie, to pożyczkobiorca zostanie obciążony dodatkowymi kosztami, czyli standardową opłatą administracyjną. Wartość rabatu, którą może otrzymać klient uzależniona jest od kwoty, o jaką się wnioskuje. Progi kwotowe wraz z odpowiednią zniżką wyglądają następująco: do 1 000 zł  - 0 %, pomiędzy 1100 zł a 1200 zł - 5%, pomiędzy 1300 zł a 1900 zł - 10%, pomiędzy 2000 zł a 3000 zł - 20%, a pomiędzy 3200 zł a 3600 zł to aż 30%. Ubiegając się o rabat dla stałych klientów należy pamiętać, że jak w większości przypadków, również i ta promocja nie łączy się z innymi dostępnymi w ofercie spółki, chyba że indywidualne warunki promocji stanowią inaczej.

Warto śledzić promocyjne oferty pożyczkodawcy

Jak wiadomo wszystkie oferty promocyjne oraz rabatowe są ograniczone czasowo. W przypadku serwisu lendon.pl oferty nie posiadają określonej daty wygaśnięcia, choć jak zastrzega sobie pożyczkodawca: „Spółka na prawo do wydłużenia lub skrócenia trwania promocji oraz do aktualizacji regulaminu promocji”. Oznacza to, że w każdej chwili warunki promocji mogą ulec zmianie, dlatego zawsze warto być na bieżąco z aktualnymi promocjami pożyczkodawcy, zwłaszcza, jeśli planujemy z nich skorzystać.