Rabaty i promocje pożyczkodawców - ofertę dostępną na: www.aliorbank.pl

Data publikacji: 27.04.2017

Rabaty i promocje pożyczkodawców - ofertę dostępną na: www.aliorbank.pl

W naszym cyklu zatytułowanym „rabaty i promocje pożyczkodawców” staramy się przybliżyć nowym oraz stałym klientom oferty pożyczkodawców, którzy w jakiś sposób uatrakcyjniają swoją ofertę podstawową. Tego typu uatrakcyjnienie polega w większości przypadków na wprowadzeniu promocji wyróżniających danego pożyczkodawcę na tle innych.

I choć czasami pewne promocje się powielają, to jednak zawsze funkcjonują one na określonych warunkach, szczegółowo sprecyzowanych przez konkretnego wierzyciela. Część promocji dostępna jest tylko przez określony czas oraz/lub tylko dla wybranego grona klientów, które musi spełnić odpowiednie warunki żeby móc z niej skorzystać. Przyjrzyjmy się zatem bliżej ofercie dostępnej na: www.aliorbank.pl.

Podstawowe informacje o pożyczkodawcy i promocjach

Organizatorem promocji jest Alior Bank S.A., który posiada swoją siedzibę w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej 38D, i widnieje w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000305178. Pożyczkodawca reklamuje swoje promocje hasłami „prosto do taniej pożyczki” oraz „dla każdego najniższa rata pożyczki”. Procedura skorzystania z promocji jest bardzo prosta i polega na złożeniu wniosku o pożyczkę on-line przez stronę internetową pożyczkodawcy (www.aliorbank.pl). We wniosku należy podać swoje podstawowe dane osobowe oraz kontaktowe, tj. imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz swój numer PESEL, a następnie wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych i odesłać formularz klikając w okienko „wyślij”. Po przesłaniu swojego wniosku należy oczekiwać na telefoniczny kontakt pożyczkodawcy, który następnie pomoże dopełnić formalności z zaciągnięciem pożyczki, udzielając tym samym szczegółowych informacji dotyczący jej warunków. Ostatnim krokiem jest przekazanie środków przez bank w formie przelewu bankowego na konto pożyczkobiorcy.

Promocja: „Pożyczka 4,9%”

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie pożyczkodawcy, promocja pt. „pożyczka 4,9%” dedykowana jest dla klientów, którzy na chwilę obecną nie mają zaciągniętej pożyczki w banku Alior. Żeby otrzymać pożyczkę należy spełnić odpowiednie warunki, które szczegółowo precyzuje regulamin promocji. W pierwszej kolejności należy zatem złożyć wniosek o pożyczkę za pomocą bankowości telefonicznej, który musi zostać złożony w czasie obowiązywania promocji, a więc od dnia 22 lutego 2017 do momentu ukończenia promocji (oficjalny termin ukończenia promocji nie jest jeszcze znany). Drugim warunkiem jest pozytywne przejście wiarygodności kredytowej zgodnie z obowiązującym regulaminem promocji oraz zasadami polityki kredytowej banku. Ostatnim ważnym warunkiem jest posiadanie regularnego źródła dochodu, którym może być: umowa o pracę, renta, emerytura, umowa zlecenie, umowa o dzieło, kontrakt menadżerski, tytuł mianowania lub powołania czy pełnienie funkcji posła. Po spełnieniu powyższych warunków klient może otrzymać pożyczkę o maksymalnej wartości 200 tys. zł przy maksymalnym okresie kredytowania do 60 miesięcy. Oferta banku dostępna jest tylko w wersji z ubezpieczeniem, a koszty jakie dodatkowo musi ponieść klient to promocyjne oprocentowanie pożyczki w wysokości 4,9% oraz prowizja w wysokości od 6% do 9%, przy czym ostateczna jej wysokość zależy od oceny zdolności kredytowej klienta dokonanej przez bank. Dodatkowymi warunkami, z którymi należy się liczyć, to brak możliwości zawarcia z bankiem większej ilości umów o pożyczkę niż jedna oraz brak możliwości połączenia promocji z innymi promocjami aktualnie oferowanymi przez pożyczkodawcę.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Promocja: „Gwarancja najniższej raty”

Promocja o nazwie „gwarancja najniższej raty” jest skierowana do wszystkich pożyczkobiorców, którzy korzystają z usług pożyczkowych w bankach innych, niż Alior. Pożyczkobiorcom tym bank jest w stanie zaoferować niższą kwotę raty pożyczki od tej, którą oferują banki konkurencyjne. Żeby skorzystać z promocji należy przedstawić prawidłowo wypełniony formularz informacyjny potwierdzający warunki wnioskowanej w innym banku pożyczki. Warto również zaznaczyć, że formularz ten może również zostać przedstawiony bankowi do 15 dni od podpisania umowy o pożyczkę z bankiem. Oprócz formularza należy złożyć wniosek o pożyczkę w terminie obowiązywania promocji, tj. od 1 lutego 2017 roku do momentu zakończenia promocji (oficjalny termin ukończenia promocji nie jest jeszcze znany) w placówce banku, placówce partnerskiej, jak również przy pomocy bankowości internetowej, telefonicznej oraz u partnera finansowego. Warunki, na jakich będzie przebiegać zaciągnięta pożyczka oprócz obniżenia miesięcznej raty, przewiduje niskie oprocentowanie pożyczki w wysokości 5% przy maksymalnej kwocie pożyczki (wraz z kredytowymi kosztami pożyczki) do 200 000 zł. Należy również pamiętać, iż promocja dotyczy tylko tzw. pożyczek niezabezpieczonych, a więc jak głosi regulamin: „z oferty wyłączone są w szczególności zobowiązania takie jak kredyty ratalne, kredyty samochodowe, karty kredytowe, limity w koncie, kredyty i pożyczki zabezpieczone hipoteką”. Ponadto dodatkowymi obostrzeniami są brak możliwości zawarcia większej ilości umów o pożyczkę, niż jedna oraz brak możliwości łączenia niniejszej promocji z innymi dotyczącymi pożyczek oferowanymi przez bank Alior.

Warto śledzić promocyjne oferty pożyczkodawcy

Jak zostało już wspomniane powyższe oferty banku nie posiadają dat zakończenia trwania promocji, jednakże pożyczkodawca zastrzega w regulaminie, iż na 30 dni przed zakończeniem ofert promocyjunych ogłosi konkretne daty na swojej stronie internetowej za pomocą specjalnego komunikatu. Pożyczkodawca z Warszawy dba o swoich klientów i regularnie organizuje różnego rodzaju promocje. Oprócz wyżej opisanych zorganizował w ubiegłym roku promocję: „Przebijamy raty”, czy w tym roku: „Pożyczka karnawałowa” oraz wciąż aktywne: „Limity odnawialne w rachunkach” oraz „Kredyt konsolidacyjny Konsożyczka 7,77%”. Warto zatem być na bieżąco z ofertą banku i śledzić informacje dotyczące promocji i rabatów, które pojawiają się regularnie i dostępne są na stronie internetowej www.aliorbank.pl.