Zerowe oprocentowanie oraz pożyczka za darmo

Data publikacji: 13.06.2017

Zerowe oprocentowanie oraz pożyczka za darmo

Na pewno niemal każdy z nas od razu reaguje na podobne napisy, ponieważ uświadamia sobie, że prawdopodobnie można w ten sposób zaoszczędzić albo może chodzić o specjalną ofertę, którą tylko głupek nie wykorzystałby. Większość z nas nawet nie domyśla się, że zazwyczaj chodzi tylko o sztuczkę marketingową, która ma na celu zachęcić jak największą ilość potencjonalnych klientów do zaciągnięcia i przede wszystkim do ponownego korzystania z szerokiej oferty kredytów.

Dobrze ukryta pułapka

Jak zostało już w wstępie wspomniane, brak oprocentowania, pierwsza pożyczka za darmo i wiele podobnych atrakcyjnie brzmiących wyrażeń nie powinniśmy do końca słuchać, żeby nie oszaleć i od razu nie podpisywać umowy z daną instytucją bankową lub pozabankową. Dany rodzaj marketingu czy innymi słowami reklama pojawiła się w świecie finansów z powodu dużej konkurencji. Providerów jest wiele, klientów jeszcze więcej i każdy chce złapać jak złotą rybkę swojego przyszłego kredytobiorcę. Oczywiście większość z nas słyszy na magiczne „za darmo”, „brak oprocentowania”, „darmowe” itp.  Fajnie wyglądająca oferta ukrywa surowe warunki i reguły, których nieuważny klient może przeoczyć i już walczy z nieprzyjemnymi tarapatami.

Wady przeważają

Prawdę mówiąc lepiej skorzystać z „tradycyjnej” pożyczki i specjalne oferty rzaczej omijać. Darmowa pożyczka jest charakterystyczna bardzo krótkim okresem spłaty i równocześnie bardzo niską kwotą, którą można pożyczyć. Krótko mówiąc, czy pożyczenie 400 zł na okres dwóch tygodni bez oprocentowania naprawdę jest niesamowicie atrakcyjną ofertą? Oprócz tego, wystarczy jedno malutkie spóźnienie z spłatą pożyczki i od razu płacimy oprocentowanie, które pierwotnie brakowało i mogą się pojawić nawet dalsze koszty. Można również przeoczyć informacje napisanie bardzo maciupeńkim pismem informujące o konieczności dalszej pożyczki, a więc ta pierwsza darmowa to tylko start wyścigu bez końca.

Lendon
do 2 000 zł Chcę pożyczkę
Vivus
do 5 000 zł Chcę pożyczkę
Zaplo
do 10 000 zł Chcę pożyczkę

Bądź ostrożny i zdecydowany

Jak więc postępować, o ile jesteś w stu procentach zdecydowany i chcesz zaciągnąć tzw. pożyczkę za darmo? W pierwszym rzędzie zastanów się, czy jesteś zdolny dany kredyt spłacić w wymaganym terminie. O ile masz wątpliwości, lepiej zrezygnuj. Niespłacenie takiej specjalnej oferty oznacza o wiele większe kłopoty finansowe, mające równocześnie na celu twoje popadnięcie w spiralę zadłużenia, czyli ponowne zaciąganie pożyczek z powodu spłacania jednej za pomocą drugiej. Drugim krokiem jest perfekcyjne zapoznanie się z wszystkimi warunkami i wymaganiami, które ustala potencjonalny kredytodawca. Pamiętaj o zadawaniu ważnych pytań, lepiej zapytaj o jasne rzeczy, zamiast być już za późno zaskoczony z powodu braku wiedzy na temat twojej umowy z bankiem. Przeczytaj w umowie wszystko, nawet to, co jest napisane małymi literkami. Miniaturne pismo ma swoje znaczenie. Zazwyczaj kryją się tam najważniejsze informacje, którymi provider często i celowo zapomina się pochwalić. Ostatnim krokiem jest punktualne płacenie twoich rat, lepiej kilka dni z góry, nigdy nie czekaj na ostatnią chwilę. Przelew z twojego banku na konto kredytodawcy może trwać kilka dni i wtedy może być już za późno.